Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Środa, 5 MAR 2025
Zgłoszenie
Program Erasmus+ Sport jest częścią Akcji 2, ma jednak charakter centralny: wnioski o granty składa się bezpośrednio do Agencji Wykonawczej w Brukseli (EACEA).
Wnioski może składać każda publiczna lub prywatna instytucja lub organizacja działająca w dziedzinie sportu powszechnego, aktywności fizycznej, edukacji przez sport i zdrowego stylu życia, kluby i związki sportowe, stowarzyszenia, fundacje, spółki, jednostki miejskie i in.
Twój profit
czyli co zyskasz
Projekty partnerskie w sektorze sportu w programie Erasmus+ umożliwiają międzynarodową współpracę, rozwój i wymianę wiedzy oraz doświadczeń, testowanie nowych rozwiązań, metod, a także organizację niekomercyjnych imprez sportowych.
Zgłaszane projekty muszą, w zależności od kategorii, odpowiadać na horyzontalne priorytety programu Erasmus+ lub cztery priorytety dziedziny Sportu:
Forma
czyli jak to przebiega
O dofinansowanie w ramach programu Erasmus+ Sport można starać się w ramach trzech głównych kategorii:
Dodatkową możliwością uzyskania dofinansowania w sektorze sportu Erasmus+ są projekty Budowania potencjału, a także Projekty pilotażowe oraz Działania przygotowawcze.
Warunek uczestnictwa
Projekty w programie Erasmus+ sport powinny być realizowane głównie przez kadrę organizacji lub instytucji koordynującej projekt oraz zagranicznych partnerów projektów, ekspertów, praktyków, wolontariuszy.
Wsparcie finansowe
które otrzymasz po
zakwalifikowaniu się
We wszystkich typach projektów w dziedzinie Sportu zasady finansowania opierają się na różnych kategoriach kwot ryczałtowych. Kategorię i działanie wybiera wnioskodawca, w zależności od zakresu planowanych działań i/lub liczby partnerów. Kwoty dofinansowania wahają się w przedziale od 30 do 450 tys. euro, a minimalna liczba partnerów – od 2 do 10. Odmienne zasady finansowania obowiązują w projektach Budowania potencjału, Projektach pilotażowych oraz Działaniach przygotowawczych.
dowiedz się więcej na stronie: