treść strony

II edycja konkursu: Twój Euroguidance – pasja w praktyce

Znasz ciekawe rozwiązania w procesach planowania kariery zawodowej? Masz doświadczenia, które mogą być inspiracją dla innych? Chcesz zaprezentować metody, projekt albo inicjatywę, które przyniosły pozytywne rezultaty? Weź udział w konkursie „Twój Euroguidance – pasja w praktyce”!

  • fot. Euroguidance

Cele konkursu to:

  • wyłonienie najbardziej wartościowych działań doradców;
  • promowanie ich w kontekście pozytywnych zmian w dziedzinie poradnictwa zawodowego;
  • budowanie pozytywnych relacji i wymiana doświadczeń wśród społeczności doradców zawodowych.
Kto może wziąć udział?

Uczestnikami konkursu mogą zostać: doradcy zawodowi, praktycy poradnictwa zawodowego, nauczyciele, trenerzy, edukatorzy, wykładowcy, pracownicy młodzieżowi i inni pracownicy uczelni wyższych, pracownicy Akademickich Biur Karier, pracownicy instytucji publicznych i niepublicznych, przedstawiciele organizacji oraz inne osoby fizyczne powiązane z rozwojem doradztwa i poradnictwa zawodowego w Polsce.

Zasady konkursu

Zgłoś swoją pracę konkursową w jednej z trzech kategorii za pomocą FORMULARZA ONLINE w terminie do 24 listopada 2024 r.

  • Kategoria I – innowacyjne podejście do poradnictwa zawodowego w zróżnicowanych kulturowo grupach. Scenariusze działań, które pokazują, jak skutecznie doradzać osobom z różnych środowisk kulturowych i etnicznych. Celem jest promowanie praktyk uwzględniających wielokulturowość, w tym adaptację metod doradczych, tak aby były bardziej inkluzywne i efektywne w kontekście różnorodnych społeczności.
  • Kategoria II – inicjatywy wspierające zdrowie psychiczne i dobrostan (work-life balance) w doradztwie zawodowym. Dobre praktyki – case studies, które koncentrują się na integracji aspektów zdrowia psychicznego i dobrostanu w procesie doradztwa zawodowego. Może to obejmować narzędzia wspierające radzenie sobie ze stresem, zarządzanie wypaleniem zawodowym, promowanie równowagi między pracą a życiem osobistym czy metody budowania odporności psychicznej w kontekście zmieniających się wymagań rynku pracy.
  • Kategoria III – połączenie edukacji z rynkiem pracy – identyfikacja działań zmierzających do zniwelowania dysonansu między szkoła a pracą. Artykuł, który koncentruje się na przykładach, pomysłach, inspiracjach dla działań, które zostały lub powinny być wdrożone na poziomie systemu edukacji i/lub rynku pracy.

Nagrody:

  • I miejsce, nagroda główna: tablet multimedialny. 
  • II miejsce: blender BlendyGo 3, głośnik Bluetooth TG-157.
  • III miejsce: smartwatch Reloj Inteligente Proxor, termos Smart Cup LED.

Nagrody zostaną wręczone na uroczystej gali podczas IV Forum Edukacji Zawodowej Europass i Euroguidance.

Regulamin konkursu