treść strony

Stacjonarne seminarium dla nauczycieli logopedów

Bezpłatne wydarzenie z cyklu „Mój pierwszy projekt eTwinning z ambasadorem” to idealna okazja dla nauczycieli chcących rozpocząć swój pierwszy projekt online we współpracy z ambasadorem programu.

  • fot. FRSE

Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-18 sierpnia 2024 r. w Warszawie. Uczestnicy pracować będą w czterech grupach warsztatowych realizujących poniższe projekty:

  • Galeria głosek, projekt prowadzi Danuta Kolińska, a warsztaty podczas wydarzenia współprowadzi Monika Mojsiejonek – projekt skierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3.
  • Podróże z rymami. Logopedyczne zabawy na cztery pory roku, projekt prowadzi Wioletta Chopcian, a warsztaty podczas wydarzenia współprowadzi Monika Witasik – projekt skierowany do dzieci przedszkolnych i szkolnych (bez ograniczeń wiekowych).
  • Mówimy w akcji, projekt prowadzi Justyna Todor-Pałka, a warsztaty podczas wydarzenia współprowadzi Katarzyna Drabarek – projekt skierowany do dzieci przedszkolnych i szkolnych (bez ograniczeń wiekowych). 
  • Syczące komiksy, projekt prowadzi Katarzyna Tandecka, a warsztaty podczas wydarzenia współprowadzi Beata Adamska – projekt skierowany do dzieci przedszkolnych i szkolnych (bez ograniczeń wiekowych).

Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym programem wydarzenia oraz proponowanymi pomysłami na projekt. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Warunki udziału w seminarium
  1. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
    W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele – logopedzi bez doświadczenia w realizacji projektów eTwinning.
  2. Posiadanie aktywnego konta w programie eTwinning (na nowej platformie ESEP).
    Jeśli jeszcze nie masz konta, załóż je przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego na seminarium. Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.
  3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie szkolenia.
    Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach oraz rozpoczną projekt eTwinning z ambasadorem.

Uczestnicy potrzebować będą laptopów z możliwością podłączenia do hotelowej sieci Wi-Fi (ważne: tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Organizatorzy zapewniają udział w ciekawym szkoleniu, materiały konferencyjne i wyżywienie podczas seminarium, a osobom spoza Warszawy – nocleg w pokojach dwuosobowych z 17 na 18 sierpnia 2024. Koszty dojazdu na wydarzenie uczestnicy szkolenia pokrywają z własnych środków.

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na całości wydarzenia, dołączy do projektu i zrealizuje zaplanowane w nim aktywności, otrzyma certyfikat uczestnictwa po zakończeniu projektu, wydawany bezpłatnie.

Chęć udziału można zgłaszać do 4 sierpnia 2024 r.

Formularz zgłoszeniowy

W przypadku dużej liczby zgłoszeń nabór może zostać zakończony wcześniej.