treść strony

dr Sławomir Drelich

Członek zarządu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji; wykładowca akademicki w Katedrze Myśli Politycznej UMK w Toruniu; wieloletni nauczyciel i wicedyrektor liceum; współautor najpopularniejszych na polskim rynku podręczników do wiedzy o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym; autor wielu analiz i raportów dotyczących polskiego systemu edukacyjnego.

Jowita Królikowska

Dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu. Nauczycielka podstaw przedsiębiorczości i BiZ. W 2016 r. nominowana do tytułu „Nauczyciel Roku”. Od 2004 r. ekspert do spraw awansu zawodowego nauczycieli. Wyróżniona zaszczytnymi tytułami: „Wolontariusz Roku”, „Przyjaciel Dziecka” i „Microsoft Innovative Educator Expert”.

Autorka innowacji pedagogicznych związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i CLIL w edukacji. Twórczyni i koordynatorka projektów międzynarodowych finansowanych w ramach programów: Erasmus +, PMU i FERS. Od 2017 r. Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z nauczycielami i dyrektorami szkół podczas konferencji ogólnopolskich i szkoleń regionalnych. W 2021 r. była szkoleniowcem w ramach projektu „Lekcja Enter”. Jest współmoderatorką grupy „Szkoły ogólnokształcące, techniczne i branżowe w eTwinning”. Szkoła, którą zarządza, otrzymała tytuły: „Szkoła Nowoczesnych Technologii”, „Szkoła eTwinning”, „Szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego”, „Szkoła Myślenia Pozytywnego”.

dr Konrad Maj

Psycholog społeczny. Kierownik Centrum HumanTech na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Naukowo zajmuje się społecznymi i psychologicznymi aspektami nowych technologii, zwłaszcza sztuczną inteligencją, metawersum oraz robotyką społeczną. Autor licznych publikacji naukowych. Przewodniczy komitetowi organizacyjnemu międzynarodowej konferencji HumanTech Summit. Zaliczony do grona 25 najwybitniejszych absolwentów 25-lecia Uniwersytetu SWPS. Laureat konkursu „Popularyzator Nauki” organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki (2023).

Ewa Mikos-Romanowicz

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu oraz Governmental Affairs, Siemens.

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Freie Universitaet w Berlinie, ukończyła europejskie studia podyplomowe w SGH oraz program menedżerski Harvard Business School.

Odpowiada za budowanie relacji oraz aktywną współpracę z klientami oraz uczelniami wyższymi i sektorem publicznym. Zaangażowana w projekty oraz inicjatywy zmierzające do promowania transformacji cyfrowej w przemyśle oraz działania proinnowacyjne związane ze start-upami.

Reprezentuje firmę Siemens Sp. z o.o. w organizacjach branżowych i izbach bilateralnych: AMCHAM (gdzie kieruje Komitetem Industry), AHK (stoi na czele Komisji ds. Cyfryzacji i Przemysłu 4.0) oraz Związku Pracodawców Motoryzacji Konfederacja Lewiatan.

Wielokrotnie uczestniczyła jako jurorka w kapitułach konkursów Innowator Mazowsza i innych, zmierzających do promowania innowacyjnych technologii. Jako mentorka merytorycznie wspierała start-upy.

Dominika Tadla

Zastępca dyrektora w Departamencie Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Z Europejskim Funduszem Społecznym związana zawodowo od kilkunastu lat, pracując w różnych rolach – beneficjenta projektów, w Instytucji Pośredniczącej oraz Instytucji Zarządzającej. Obecnie odpowiada za wsparcie innowacji społecznych, współpracę międzynarodową oraz wsparcie EFS dla programu Dostępność Plus. Koordynuje unijne wsparcie dla innowacji społecznych, współpracuje z instytucjami unijnymi, organizacjami pozarządowymi, instytucjami publicznych i firmami dla lepszego rozwoju ekosystemu innowacji.