treść strony

dr Sławomir Drelich

Członek zarządu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji; wykładowca akademicki w Katedrze Myśli Politycznej UMK w Toruniu; wieloletni nauczyciel i wicedyrektor liceum; współautor najpopularniejszych na polskim rynku podręczników do wiedzy o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym; autor wielu analiz i raportów dotyczących polskiego systemu edukacyjnego.

Jowita Królikowska

Dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu. Nauczycielka podstaw przedsiębiorczości i BiZ. W 2016 r. nominowana do tytułu „Nauczyciel Roku”. Od 2004 r. ekspert do spraw awansu zawodowego nauczycieli. Wyróżniona zaszczytnymi tytułami: „Wolontariusz Roku”, „Przyjaciel Dziecka” i „Microsoft Innovative Educator Expert”.

Autorka innowacji pedagogicznych związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i CLIL w edukacji. Twórczyni i koordynatorka projektów międzynarodowych finansowanych w ramach programów: Erasmus +, PMU i FERS. Od 2017 r. Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z nauczycielami i dyrektorami szkół podczas konferencji ogólnopolskich i szkoleń regionalnych. W 2021 r. była szkoleniowcem w ramach projektu „Lekcja Enter”. Jest współmoderatorką grupy „Szkoły ogólnokształcące, techniczne i branżowe w eTwinning”. Szkoła, którą zarządza, otrzymała tytuły: „Szkoła Nowoczesnych Technologii”, „Szkoła eTwinning”, „Szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego”, „Szkoła Myślenia Pozytywnego”.

Dorota Łoboda

Posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Członkini Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Łączności z Polakami za Granicą. Członkini Rady Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Była radna m.st. Warszawy, przewodnicząca Komisji Edukacji, prezeska fundacji Rodzice Mają Głos. Za działalność na rzecz edukacji była nominowana do tytułu Superbohaterki Wysokich Obcasów, Człowieka Roku Gazety Wyborczej i Warszawianki Roku. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej i Wydziału Lingwistyki Stosowanej i Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Aktywistka i działaczka społeczna.

dr Konrad Maj

Psycholog społeczny. Kierownik Centrum HumanTech na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Naukowo zajmuje się społecznymi i psychologicznymi aspektami nowych technologii, zwłaszcza sztuczną inteligencją, metawersum oraz robotyką społeczną. Autor licznych publikacji naukowych. Przewodniczy komitetowi organizacyjnemu międzynarodowej konferencji HumanTech Summit. Zaliczony do grona 25 najwybitniejszych absolwentów 25-lecia Uniwersytetu SWPS. Laureat konkursu „Popularyzator Nauki” organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki (2023).

Ewa Mikos-Romanowicz

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu oraz Governmental Affairs, Siemens.

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Freie Universitaet w Berlinie, ukończyła europejskie studia podyplomowe w SGH oraz program menedżerski Harvard Business School.

Odpowiada za budowanie relacji oraz aktywną współpracę z klientami oraz uczelniami wyższymi i sektorem publicznym. Zaangażowana w projekty oraz inicjatywy zmierzające do promowania transformacji cyfrowej w przemyśle oraz działania proinnowacyjne związane ze start-upami.

Reprezentuje firmę Siemens Sp. z o.o. w organizacjach branżowych i izbach bilateralnych: AMCHAM (gdzie kieruje Komitetem Industry), AHK (stoi na czele Komisji ds. Cyfryzacji i Przemysłu 4.0) oraz Związku Pracodawców Motoryzacji Konfederacja Lewiatan.

Wielokrotnie uczestniczyła jako jurorka w kapitułach konkursów Innowator Mazowsza i innych, zmierzających do promowania innowacyjnych technologii. Jako mentorka merytorycznie wspierała start-upy.

Dominika Tadla

Zastępca dyrektora w Departamencie Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Z Europejskim Funduszem Społecznym związana zawodowo od kilkunastu lat, pracując w różnych rolach – beneficjenta projektów, w Instytucji Pośredniczącej oraz Instytucji Zarządzającej. Obecnie odpowiada za wsparcie innowacji społecznych, współpracę międzynarodową oraz wsparcie EFS dla programu Dostępność Plus. Koordynuje unijne wsparcie dla innowacji społecznych, współpracuje z instytucjami unijnymi, organizacjami pozarządowymi, instytucjami publicznych i firmami dla lepszego rozwoju ekosystemu innowacji.