Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Data publikacji: 05.09.2023 r.
Komisja Europejska opublikowała listę projektów rekomendowanych do uzyskania dofinansowania w ramach programu Erasmus+ Sport. Aż w 18 z nich koordynatorami są polskie organizacje i instytucje. W tym roku łączna kwota ryczałtowa dofinansowania jest rekordowa dla Polski i przekroczy 4,2 mln euro! W gronie koordynatorów pierwszy raz w historii znalazła się również polska uczelnia.
Budżet przeznaczony na dofinansowanie projektów Erasmus+ Sport w 2023 r. wynosi ponad 59 mln euro. Do finansowania zarekomendowano 320 wniosków: 113 w ramach Partnerstw współpracy, 180 Partnerstw na małą skalę, 22 Niekomercyjne, europejskie imprezy sportowe (w tym 2 projekty na dużą skalę) i 5 projektów Budowania potencjału w dziedzinie sportu.
Na tegorocznych listach z wynikami znajdziemy 18 projektów zgłoszonych i koordynowanych przez polskie organizacje i instytucje. Suma kwot ryczałtowych przyznanych na ich realizację, we wszystkich kategoriach działań, wynosi 4 210 000 euro.
W 2022 r. dofinansowano 16 projektów, które realizują polscy koordynatorzy. W 2021 r., w pierwszym roku nowej perspektywy finansowej programu Erasmus+, dofinansowano 13 projektów z polskimi organizacjami w roli koordynatorów. Łączna suma kwot ryczałtowych z lat 2021-2023 przyznanych projektom z polskim koordynatorem wynosi ponad 10 mln euro.
Na listach projektów rekomendowanych do dofinansowania przez Europejską Agencję Wykonawczą ds. Edukacji i Kultury w 2023 r. znalazły się:
Instytut Rozwoju Rynku Pracy, Warta Poznań SA, Klub Sportowy Academia Espanola (2 projekty), Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL, Stowarzyszenie Young Entrepreneurs Society, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Łódzki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki, Szkoła Górska – Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego Jerzy Suchodoła.
INNOCAMP PL Sp. z o.o., Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji, Fundacja V4 SPORT, i-Sport Spółka z ograniczona odpowiedzialnością, Towarzystwo Sportowe Iron Man, Polski Komitet Olimpijski, Fundacja Institute For Sport Governance.
Śląski Związek Piłki Nożnej.
Polski Komitet Olimpijski.
Pełna lista projektów rekomendowanych do finansowania przez EACEA
Aby poznać możliwości realizacji projektów centralnych w obszarze sportu Erasmus+, zapraszamy do kontaktu z pracownikami Biura ds. Sportu Narodowej Agencji Programu Erasmus+ lub do najbliższego Erasmus+ InnHUB.
7 Centrów Innowacji Erasmus+ InnHUB działa w różnych regionach Polski. Biura są zlokalizowane: we Wrocławiu na Politechnice Wrocławskiej, w Łodzi na Politechnice Łódzkiej, w Krakowie na Uniwersytecie Ekonomicznym, w Opolu na Politechnice Opolskiej (we współpracy z Uniwersytetem Opolskim), w Gdańsku na Uniwersytecie Gdańskim, w Katowicach w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz w Poznaniu na Politechnice Poznańskiej.