Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Data publikacji: 31.10.2022 r.
Nauczycieli pracujących w klasach I-III szkoły podstawowej zapraszamy na listopadowe seminarium online 14, 16 i 17 listopada 2022 r. o godz. 17:30.
Spotkanie online odbędzie się na platformie ClickMeeting. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, rozpocząć swój pierwszy projekt: Tajemnice zimowego lasu.
Cele projektu:
Projekt o tematyce jesienno-zimowej dla uczniów klas 1-3, podczas którego uczniowie dowiedzą się, jak zmienia się las jesienią, dlaczego liście zmieniają kolory, jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy, które ptaki odlatują, a które zimują w Polsce. Będą kodować, tworzyć proste animacje w programie Scratch, rozwiązywać łamigłówki językowe i matematyczne oraz współpracować w grupach. Podczas współpracy projektowej uczniowie będą w różnoraki sposób obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie i w ich najbliższej okolicy. Wymienią się wiedzą i doświadczeniami z uczniami innych szkół.
Projekt i seminarium poprowadzi Paulina Kurowska-Loryńska – ambasadorka programu eTwinning w województwie warmińsko-mazurskim: nauczycielka nauczania początkowego w Szkole Podstawowej im. 11 Listopada w Rusi koło Olsztyna, Ambasadorka Wakeleta w Polsce, Microsoft Innovative Educator Expert. Należy do grupy Superbelfrzy RP i Superbelfrzy Mini. Aktywnie uczestniczy w programie eTwinning od 2017 r. Zrealizowała wiele projektów, które zostały nagrodzone Krajową oraz Europejską Odznaką Jakości. Fascynuje ją nauka kodowania, programowanie w edukacji wczesnoszkolnej, a także wykorzystywanie TIK i nowoczesnych technologii w edukacji najmłodszych uczniów. Brała udział w licznych krajowych konferencjach szkoleniowych programu eTwinning.
Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zachęcamy do kontaktu.
Warunki udziału w seminarium:
1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany/zarejestrowana: rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.
2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele pracujący w klasach I-III szkoły podstawowej.
3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie szkolenia.
Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning.
Ważne! Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do internetu. Tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa.
Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa w formie cyfrowej i wydawany bezpłatnie.
Na zgłoszenia czekamy do 9 listopada 2022 r. W przypadku dużej liczby chętnych możemy zakończyć nabór wcześniej.